•   Wtorek, 21 marca 2023
Leki na układ krążenia

Tabletki na potencję - jak działają i czy rzeczywiście są skuteczne?

Tabletki na potencję można dzielić na te, które wydaje się na receptę oraz na te, które nie wymagają jej posiadania. Tu kluczowe znaczenie ma zawarta w nich substancja czynna. Te, które wydaje się z przepisu lekarza, przeważnie są uważane za bardziej skuteczne, jeśli jednak mamy do czynienia z powszechnie dostępnym preparatem, który jednak zawiera sildenafil, również możemy być zadowoleni z efektów jego przyjmowania. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, na czym właściwie polega działanie takich tabletek.

Jak działają tabletki na potencję?

Problemy z potencją mogą pojawić się zarówno u starszych mężczyzn, jak i u dwudziestolatków. Za każdym razem niepokoją tak samo, choć mogą mieć różne przyczyny. U starszych mężczyzn przeważnie są konsekwencją nadciśnienia tętniczego, przerostu gruczołu prostaty oraz choroby wieńcowej. U młodszych to plon stosowania sterydów anabolicznych pozwalających na zwiększenie masy mięśniowej, złej diety oraz braku ruchu.

Leki, których zadanie polega na poprawie jakości wzwodu, przeważnie oddziałują na układ krążenia. Poprawiają drożność naczyń krwionośnych, dzięki czemu odpowiednio dużo krwi może trafić do członka. Wypada jednak pamiętać, że leki, które znajdują zastosowanie w leczeniu zaburzeń potencji, przeważnie nie zwiększają wcale ochoty na seks, co jest zadaniem afrodyzjaków. Popęd seksualny przez cały czas ich stosowania znajduje się na tym samym poziomie. Trudno liczyć na to, że będą skuteczne, jeśli impotencja to konsekwencja depresji lub przewlekłego stresu.

Jakie tabletki wybrać?

twoja-apteka.net

Liczba tabletek na potencję dostępnych na polskim rynku jest na tyle duża, że wcale nie jest trudno natknąć się również na środki, których działanie jest słabe lub nie znajduje potwierdzenia w badaniach. Jeśli więc liczymy na ich skuteczność, powinniśmy decydować się przede wszystkim na te środki, które są dostępne w aptekach. Także dostępność tabletek ma wpływ na decyzje związane z ich wyborem. Wiele z nich można kupić bez przepisu lekarza, nie brakuje jednak również takich, których nie dostaniemy, jeśli nie weźmiemy wcześniej recepty. Oczywiście, druga ze wspomnianych grup charakteryzuje się większą skutecznością. Leki, w przeciwieństwie do suplementów diety, powinny spełniać restrykcyjne normy jakościowe, ich skuteczność zaś musi być potwierdzona badaniami naukowymi.

Warto uświadomić sobie, że sprzedawane bez recepty tabletki na potencję są zazwyczaj suplementami. Ich producent nie musi więc wykazywać, że ich stosowanie ma w ogóle jakieś rezultaty. Skład suplementów przeważnie bazuje na ziołach. W wielu przypadkach mamy przy tym do czynienia z ich wyjątkowo niskim stężeniem. Jeśli zatem naprawdę zależy nam na tym, aby nasza sprawność seksualna uległa poprawie, najlepiej udać się do lekarza.

Sildenafil – substancja o potwierdzonym działaniu

Nie oznacza to, oczywiście, że wszystkie leki wydawane bez recepty to próba zarobienia na męskiej naiwności. Substancją czynną, której działanie zostało potwierdzone naukowo, jest między innymi sildenafil. Usprawnia on proces przepływu krwi, który ma miejsce w naczyniach krwionośnych, co sprawia, że łatwiej jest osiągnąć wzwód. Jeszcze nie tak dawno stosowanie sildenafilu było utrudnione ze względu na objęcie go prawem patentowym. Dziś jednak można go wykorzystywać także w tych preparatach, które są wydawane bez recepty, o ile będą one stosowane zgodnie z wytycznymi ich producenta.

Zobacz również