Jak nie chorować w zimę?

Późna jesień i zima są okresami, w których często towarzyszy nam choroba. Jest to spowodowane zarówno niską temperaturą, jak i naszymi błędami, które sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni na infekcje. Czego powinniśmy unikać, aby zachować zdrowie aż do wiosny?

  1. Ciepło się ubieraj – Rada wydaje się banalna, jednak wiele osób zapomina o tak podstawowej rzeczy, jak odpowiednia odzież. Ubieraj się „na cebulkę”, zapewni to najlepszą ochronę przed niskimi temperaturami.
  2. Wietrz mieszkanie – Zima nie kojarzy nam się z czasem otwierania okien w domu, jednak należy to robić przynajmniej na kilka minut. Pozwoli to pozbyć unoszących się w powietrzu zarazków, dzięki czemu choroba nas nie dosięgnie.
  3. Zdrowo się odżywiaj – Zdrowa dieta jest podstawą do prawidłowego działania wielu układów, w tym immunologicznego, odpowiedzialnego za odporność organizmu. Spożywaj dużo warzyw i owoców bogatych w witaminy, pij dużo wody, a unikaj słodyczy i śmieciowego jedzenia. Da to siłę organizmowi do samodzielnego zwalczania chorób.
  4. Zaszczep się – Mimo licznych kontrowersji warto zainwestować w szczepienie. Uchroni to przed grypą oraz jej poważnymi powikłaniami.